Ana içeriğe atla

Sitemiz işleyişi için sadece bu siteye ait çerez kullanmaktadır. Üçüncü parti çerez kesinlikle kullanılmamaktadır.
Daha bilgi edinin.

Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikası

Kullanım Koşulları

e-manet.blog Sitesinin Tanımı, Hedefleri ve Temelleri

e-manet.blog sitesi Kutsal Kitap ve Hristiyan tanrıbilimi hakkındaki makaleleri sunan bir sitedir. Ayrıca e-manet dijital Kutsal Kitap ve tanrıbilim dergisinin varisidir. Anadolu Hristiyan Topluluğu Derneği’nin yayını olan e-manet dergisinin geçmiş tüm sayılarını indirime sunar. Dergilerde yayımlanan makalelerin bir kısmını kamuoyuna ve başka bir kısmını kayıtlı üyelerini web arabirimi üzerinden sunar. Sitenin içerikleri geleneksel Protestan Hristiyan tanrıbilimini temel alır. Hedefimiz Hristiyan Kutsal Yazılarında bulunan temel öğretileri Türkçe konuşan Hristiyanlara sunup onları imanda yetiştirmek ve diğer Hristiyanları geliştirebilmeleri için donatmaktır. Yayınladığımız materyaller bu hedefe uygun olmak üzere dikkatlice irdelenip seçilmiştir. Yazı kurulu Hristiyan Kutsal Kitap’ının Eski ve Yeni Antlaşmalarında bulunan altmışaltı kitabı Tanrı’nın değişmez, sözbesöz esinlediği kelamı, bilginin nihai kaynağı ve Hristiyan’ın davranışının kurallarının tek yetkili kaynağı olarak kabul eder.

Kullanıcının Sunulan İçeriklere Karşı Beklenen Tavır ve Davranışı

Bu sitede sunulan içeriklerin, Hristiyan bakış açısından olup diğer dinlerin ve felsefelerin bakış açılarını içermediklerini anlayıp kabul ediyorsunuz. Bu sitenin diğer dini bakış açılarını sunmasını beklemediğinizi kabul ediyorsunuz. Sitede önyargılı bir şekilde sunulduğunu düşündüğünüz içerikler hakkında e-manet yazı kurulu ile irtibata geçebilirsiniz. Ancak bu içeriklerin eleştirilerini Kutsal Kitap’a bağlı olan Hristiyan bir bakış açısından yapmanız şarttır. Bu sitedeki içerikler ile olan münakaşanızın sizinle kişisel olduğunu kabul etmiş sayılıyorsunuz. Sitedeki içeriklerin şahsi görüşlerinize tabi olmak için herhangi bir yöntemi (bunlarla kısıtlı olmamak suretiyle örneğin şu yöntemleri kullanarak: hukuk davası, iftira, şiddet, bilgisayar korsanlığı, dijital ortamda saldırı, DNS fonksiyonları gasp etme veya değiştirmek amacıyla sitenin içeriklerini kopyalama) kullanmamayı kabul ediyorsunuz. Bu sitede sunulan içerikleri, Hristiyanlığın tümünü ve özellikle Protestan Hristiyanlığı yanlış bir şekilde sunmak, yıkmak veya kötülemek için kullanmayacağınızı kabul ediyorsunuz. Bunları yaparsanız, yasa önünde Hristiyanlığın geneline ve sitenin sahiplerine karşı iftira etme suçuna tabi tutulabilirsiniz.

Telif Hakları

Sitedeki sunulan içeriklerin hepsi Telif Hakkı sahiplerinin İzni ile yayımlanmıştır. Farklı bir şekilde belirtilmediği taktirde, içeriklerin Telif Hakları yazarına veya ilk yayımcıya aittir. Sitenin tasarımının ve düzeninin Telif Hakları e-manet yazı kuruluna aittir.

Bu siteyi kullanarak Uluslararası Telif Hakkı yasalarına tabi olmayı kabul ediyorsunuz. Buna göre Telif Hakkı sahibinden yazılı izin almadıkça, bu sitedeki içerikleri herhangi bir elektronik ortamda (bunlarla kısıtlı olmamak suretiyle örneğin, web sitesi, sosyal medya sitesi veya e-Posta iletisi) yayımlamayacağınızı ve dijital ya da fiziksel kopyalarını para, mal veya hizmet karşılığına satmayacağınızı kabul ediyorsunuz. İzin almak hakkında veya İzin ihlali hakkında ihbarda bulunmak için, yazı kurulundan üyelere mahsus irtibat formunu kullanarak veya irtibat@e-manet.blog e-Posta adresinden bilgi edinebilirsiniz.

Site Üyesi Olmayan Kullanıcıların (“Konuk”) Hakları, Öncelikleri ve Sorumlulukları

e-manet.blog web sitesine üye olmayan kullanıcı (“konuk”) kişisel kullanımı ve içerikleri ile ilgilenen ve almaya layık olan kişiler ile paylaşmak üzere tüm makaleleri ve geçmişte yayımlanmış dergi sayılarını PDF formatında indirebilir veya şahsi cihazlarına kaydedebilir. PDF dosyaları yazdırılıp ücretsiz olarak dağıtılabilir. Yazdırma ve kopyalama masrafları konuğa ait olup telafi edilemez. Konuk site içeriklerini herhangi bir şekilde (bunlarla kısıtlı olmamak suretiyle, örneğin, kâğıt üzerine yazdırılmış veya diğer dijital medyumlarda sunulmuş) sitedeki makalaleri ve/veya dergilerin PDF dosyalarını para, mal veya hizmet karşılığında satmayacağını kabul ediyor.

Konuk, makale ve konu dizinleri yanı sıra yazı kurulu tarafından belirlenmiş makalelere internet ortamından (HTML formatında) ulaşabilirler. Bu makalelerin devamlı bir şekilde erişilebilir olmayabileceğini, tüm makalelere internet ortamında ulaşma hakkına sahip olmadığını kabul eder. Yazı kurulunun erişilebilir olan makaleleri hiçbir beyan vermeden değiştirme hakkına sahip olduğunu kabul eder. Konuk erişilebildiği makaleleri yazdırabilir ve şahsi kayıt cihazlarına (bunlarla kısıtlı olmamak suretiyle, örneğin, sabit disk, taşınabilir “flaş” disk, akıllı cep telefonları ve Google Drive, Microsoft OneDrive veya Dropbox gibi şahsi İnternet temelli veri depolama servisleri) kaydedebilir. Konuk e-manet’ten edindiği bilgileri, bu bilgileri öğrenmeye layık bulduğu kişileri ile paylaşma hakkına sahiptir.

Konuk irtibat@e-manet.blog e-Posta adresi aracılığıyla yazı kurulu ve web sitesi bakım kadrosu ile irtibata geçebilir. Konuk web sitesinde bulunan Üyelik Talep Formunu doldurarak üye olma talebinde bulunabilir. Konuğun web sitesinin üyelerine mahsus olan alanlara (yani kullanıcıdan giriş yapması istenen bir ekrandan sonra gelen tüm içeriklere) girmesi yasaktır.

Üyelik

e-manet yazı kurulu, kimin siteye üye olup olmayacağına ve web sitesinin üyelere mahsus kısmına ulaşabileceğine dair karar verme hakkını saklı tutamaktadır. Üye, Türkiye Cumhuriyeti Anayasa’nın din ve ahlâk eğitimi ile alakalı 24. Maddesine uyarlı 18 yaşından büyük olmalıdır. Reşit olmayanlar ancak velilerin irtibat@e-mant.blog e-Posta adresine sundukları yazılı ve imzalı talebine uyarınca üye olup sitenin üyelere mahsus kısımlarına erişebilir. Bundan dolayı üyelik talebinde doğum tarihiniz sorgulanacaktır. Yazı kurulunun üyelik görevlisi tüm üyelik taleplerini inceleyecektir. Üyelik görevlisinin üyelik talebini onaylama ya da onaylamama kararının nihai olduğunu ve ne arabulucu ne de hukuki istemler ile bu karara karşı temyiz etme hakkına sahip olmadığınızı kabul ediyorsunuz. Üyelik talebinde bulunduğunuzda şahsınız, yaşınız hakkında verdiğiniz bilgilerin doğru olduğunu beyan ediyorsunuz. Üyelik talebinizde yanıltıcı veya doğru olmayan bilgileri verdiğinizde üyelik talebinizin reddedileceğini kabul ediyorsunuz. Üyelik talebiniz kabul edildikten sonra verdiğiniz bilgilerin doğru olmadığı saptanırsa, üyeliğinizin hemen iptal edileceğini kabul ediyorsunuz.

Hesabınızı oluşturmak ve/veya parolanızı sıfırlamak için hizmetci@e-manet.blog e-Posta adresinden iletiler almaya kabul ediyorsunuz.

Üye girişi için oluşturacağınız parolayı gizli tutacağınıza ve başkasıyla paylaşmayacağınızı kabul ediyoruz. e-manet site görevlileri bu site için emsalsiz bir parola kullanmanızı öneriyor.

e-manet dergisinin web sitesine üye olunca, e-manet dergisinin MailChimp tarafından sunulan e-Posta listesine üye olmayı kabul ediyorsunuz. Zaman zaman bildirimler almayı kabul ediyorsunuz; örneğin, yeni makale yayımlama bildirileri, web sitesi, yazarlar ve yazı kurulunun önemli bulduğu diğer konulara dair bildirimler gibi.

Üyelerin Hakları, Öncelikleri ve Sorumlulukları

Konuklarımıza sunduğumuz tüm haklar ve önceliklerin yanı sıra, üyelere belirli makaleler içeren üyelere mahsus olan web sitesine erişme hakkı tanınır. Üyeler makaleleri yazdırabilir ve şahsi kayıt cihazlarına (bunlarla kısıtlı olmamak suretiyle, örneğin, sabit disk, taşınabilir “flaş” disk, akıllı cep telefonları ve Google Drive, Microsoft OneDrive veya Dropbox gibi şahsi İnternet temelli veri depolama servisleri) kaydedebilir. Üyeler e-manet yazılımlarını uyumlu cihazlarda kullanma hakkına sahiptir. Üyeler e-manet’ten edindikleri bilgileri, bu bilgileri öğrenmeye layık buldukları kişileri ile paylaşma hakkına sahiptir.

Üyeler sitenin üyelere mahsus olan bölümüne giriş için kullandıkları e-Posta adresini başkaları ile paylaşmamayı kabul ediyor. Kendileri yanında olmadığı sürece üye olmayan üçüncü şahıslar tarafından web sitesinin üyelik bölümüne erişmesine izin vermemeye kabul ediyorlar. Üyeler site içeriklerini herhangi bir şekilde (bunlarla kısıtlı olmamak suretiyle, örneğin, kâğıt üzerine yazdırılmış veya diğer dijital medyumlarda sunulmuş) derginin sayılarını veya makalelerini para, mal veya hizmet karşılığında satmayacaklarını kabul ediyorlar.

Üyeliğin Sonlandırılması

Üye istediği zaman üyelikten çıkabilir. Bunun için iletişim formuyla ileti yollayabilir veya MailChimp tarafından sunulan e-manet e-Posta listesinden çıkabilirsiniz. MailChimp e-Posta listesinden çıktığınızda web sitesinin üyelere mahsus olan bölümlerine erişim hakkınızı da kaybedeceğinizi kabul ediyorsunuz.

Üyeliğiniz her an meşru bir neden için (bunlarla kısıtlı olmamak suretiyle, örneğin, içerikleri uygunsuz bir şekilde kullanım şüphesi, üyelik formunda veya başka şekilde bilerek yanlış bilgi aktarıldığı veya yalan söylendiği şüphesi) e-manet üyelik görevlisi tarafından iptal edilebilir.

Üyeler üyelere mahsus iletişim formu aracılığıyla herhangi bir şekilde uygunsuz, reklam veya satış amaçlı bir ileti gönderirlerse, bir defa uyarılacaktır ve iletileri silinecektir. İkinci uygunsuz bir ileti alındığı takdirde üyenin hesabı iptal edilecektir ve isimleri ve e-Posta adresleri altyapımızın kara listesine alınıp yeni bir hesabı oluşturmaları temelli olarak engellenecektir.

Üyeliğinizin iptali size e-Posta aracılığıyla bildirilecektir. Üyeliğiniz ayrıca, e-Posta adresiniz MailChimp e-Posta listesinde devre dışı kalırsa (geri dönerse) iptal edilebilir. Yeterince sıklıkla siteye giriş yapmazsanız ilginizin kalmadığını var sayarak üyeliğiniz iptal edilebilir.

Site e-Posta Adresi Aracılığıyla İletişim

Site e-posta adresine gönderilen herhangi meşru bir mesaja zamanında yanıt vermek için elimizden gelenini yapıyoruz. Ancak, herhangi bir spam, tehdit, reklam, e-posta gönderici tarafından saldırıya uğrama bildirimleri veya diğer uygunsuz mesajlara yanıt vermeyeceğiz. Bu tür mesajlar hesaplarımızdan derhal silinecek ve gönderenler spam gönderenler olarak çevrimiçi kara listelere bildirilecektir. Bizimle iletişime geçen kişi sitenin bir üyesiyse, hesabının ele geçirilip geçirilmediğini belirlemek için ilk ihlalde onlara ulaşacağız. Eğer öyleyse, diğer kullanıcıları korumak için bir güvenlik önlemi olarak web sitemizdeki hesaplarını kilitleyeceğiz. Hesabı ancak üye e-posta adresinin tekrar kontrol altında olduğunu kanıtlayabilirse ve güvenliği ihlal edilen hesap tarafından başka spam mesajı gönderilmediğini doğrulayabilirsek yeniden açacağız. Hesap ele geçirilirmiş değilse, ikinci bir ihlal Üyeliğin Sonlandırması bölümüne göre üyeliğin sonlandırılmasıyla sonuçlanacaktır.

Tazmin Etme

e-manet yazı kurulu ve web sitesi bakım kadrosu, siteyi güncel ve güvenli tutmak için elinden geleni yapmaktadır. Web sitesini ve içerdiği kaynakları kullanırken yaşayabileceğiniz herhangi bir zarar veya veri kaybından e-manet.blog sahiplerini sorumlu tutmayacağınızı kabul ediyorsunuz. Web sitemizde kasıtsız bir şekilde ifşa edilen kişisel bilgilerin açıklanmasından e-manet.blog sahiplerini sorumlu tutmayacağınızı kabul ediyorsunuz (detaylar için bkz. Gizlilik Politikası).

Kullanım Koşullarının Değişimi

e-manet.blog yazı kurulu Kullanım Koşulları’nı istediği şekilde değiştirme hakkını saklı tutar. Değişiklikler geçerli olmadan önce üyelere e-Posta iletisi aracılığıyla, konuklara ise web sitesinde açık bir bildirim şeklinde bildirilecektir. Son ziyaretinizden bu yana Kullanım Koşulları değişmişse, en güncel revizyon mutlak olarak kabul edilecektir.

s.3.1 – 2024-01-11

 

Gizlilik Politikası

Ziyaretinizin Takibi

e-manet.blog web sitesini ziyaret ettiğinizde sizin hakkında belirli bilgiler toplanacaktır. Bunların arasında I.P. adresiniz, kullandığınız web tarayıcısı ve bilgisayar işletim sisteminiz bulunmaktadır. I.P. adresiniz web sitemize girdiğinizde olduğunuz konumu açıklar. e-manetdergi.org web sitesi ziyaretçi takibi için ayrı bir yazılım kullanmamaktadır.

Buna ek olarak PDF dosyalarımızın indirmelerin kurumsal kullanımımız için takip ediyoruz. Anadolu Hristiyan Topluluğu Derneği ve e-manet yazı kurulu ham verileri üyeleri ve vekilleri ile paylaşma hakkına sahiptir. Verileri kümelenmiş ve anonimleştirilmiş bir şekilde üçüncü şahıslar ile paylaşma hakkını saklıyoruz.

Üyelerin Bilgileri

Bir kullanıcı üyelik talebinde bulununca şu bilgiler istenecektir: adı, soyadı, geçerli bir e-Posta adresi ve doğum yılı. Bu bilgiler üyelik talebinde bulunan şahsın üyelik için uygun olup olmadığını tespit etmek için kullanılacaktır (bkz. Kullanım Koşulları Üyelik maddesi). Üyelik görevlisi üyelik talebinde bulunan kullanıcının kriterlerimize uygun olduğunu tespit etmek için gerekli yöntemlere (örn. ruhsal önderine danışma) kullanma hakkına sahiptir.

Toplanan üyelik bilgileri sunucumuzda saklanacaktır. Hesabınıza ait oluşturduğunuz parola site sahiplerinin bile kıramayacağı geri dönüştürülmez şifreli bir şekilde saklanmaktadır. Ayrıca üyelik görevlisi ve web sitesi yöneticisi bu bilgilerin birer yedeğini kendi bilgisayarlarında bulunduracaklar.

Üyelik talebi kabul edilirse, üyenin adı, soyadı ve e-Posta adresi MailChimp listemize eklenip, o hizmetin Kullanım Koşulları’na ve Gizlilik Politikası’na da tabi olacaktır. e-manet.blog web sitesinin sunduğunuz bilgilerin sadece bu şekilde kullanmasını kabul ediyorsunuz.

Bilgilerin Korunması

e-manet.blog sahipleri sunucumuzda ve bilgisayarlarımızda saklanan tüm verilerin korunması için makul güvenlik önlemlerini almaktır. Üyelerimizin bilgilerini hukuki mecburiyet haricinde üçüncü partiler ile paylaşmayız. Bilgileri kesinlikle para, mal veya hizmet için satmayız. Güvenlik önlemlerimiz yeterli kalmayınca ve verileri çalınırsa, bu şekilde ifşa edilen bilgilerin kullanımı için hiçbir şekilde sorumlu değiliz. Böyle bir durumda MailChimp e-Posta listemiz aracılığıyla Üyelerimizi bilgilendireceğiz.

 Gizlilik Politikası’nın Değişimi

e-manet yazı kurulusu bu Gizlilik Politikası’nı istedikleri şekilde değiştirme hakkını saklıyor. Değişiklikler geçerli olmadan önce üyelere e-Posta iletisi aracılığıyla, konuklara ise web sitesinde açık bir bildirim şeklinde bildirilecektir. Son ziyaretinizden bu yana Gizlilik Politikası değişmişse, en güncel revizyon mutlak olarak kabul edilecektir.

v.3.0 – 2023-12-24

 

Çerezler ve Üçüncü Parti Tarafından Sunulan İçerikler

Modern web siteleri kullanıcıların deneyimlerini daha iyi olmasını sağlamak için kullanıcının bilgisayarına “çerez” olarak tanımlanan küçük metin dosyalarını kaydeder. e-manet.blog sitesi de bu teknolojiden yararlanmaktadır. Sitemiz üyelere mahsus olmayan alanlarda site temasını (sistem ayarı, açık renk, koyu renk) takip etmek için bir adet çerez kullanır. Bu çerezin sisteminizde bulunmasını istemezseniz, site temasın sistem ayarından değiştirmeyin.

Site ayrıca üyelerimizin sitemize girişlerini takip etmek için ikinci bir çerez kullanır. Bu çerez ancak siteye giriş sağlandıktan sonra bilgisayarınıza kaydedilir. Bu çerezi almamak için siteye giriş yapmayın, ama çerezi de kabul etmezseniz, sitenin üyelere mahsus kısımlarına giriş yapamayacaksınız. Kullandığımız altyapı bunu mümkün kılmamaktadır.

e-manet.blog sitesi hiçbir üçüncü parti çerezi veya üçüncü parti siteden çekilen JavaScript dosyası, Cascading Style Sheet (CSS) dosyası veya yazı tipini sunmamaktadır. Böylece sitemizin kullanıcıların güvenliğini sağlamış oluyoruz. Eğer sitemizin üçüncü parti sitelerden gelen içerik sunduğunu tespit ederseniz, lütfen bunu olabildiğince çabuk bir şekilde irtibat@e-manet.blog e-Posta adresinden sorumlu kişilere bildiriniz.

v.1.1 – 2024-03-11

English