Ana içeriğe atla

Sitemiz işleyişi için sadece bu siteye ait çerez kullanmaktadır. Üçüncü parti çerez kesinlikle kullanılmamaktadır.
Daha bilgi edinin.

e-manet Hakkında

e-manet Anadolu Hristiyan Topluluğu Derneği’nin yayımı olup, 2. Timoteos 2:2’deki sürecin gerçekleşmesine araç olmayı amaçlamaktadır. Yarının önderlerini donatacak olan bugünkü Türkçe konuşan kilise önderlerinin donatılmasına katkıda bulunmak istiyoruz.

Bu web sitede sunulan makalelerin iki ana hedefi vardır: olgunlaşma ve hizmet.

Sitemizin makalelerinde benimsenen iki temel değer vardır: üstün nitelikli içerik ve okuyucuların yararı.

Kilise önderlerinin eleştirel düşünme, düşüncelerini net bir biçimde belirtme ve farklı görüşleri sevgiyle hoş görmenin yanı sıra, Kutsal Yazılar’a göre değerlendirme kapasitelerini geliştirmeleri can alıcı önem taşır. Bu makalelerin böyle bir gelişim sürecine yarayacak yapıcı bir ortam sağlayacağını umuyoruz.

e-manet hayatını 2003 yılında elektronik ortamda sunulan üç aylık Kutsal Kitap ve tanrıbilim dergisi olarak başladı. 20 sene boyunca az daha her üç ayda bir 70 sayı olarak yayımlanmıştır. 2023 yılında, okurlarımıza daha iyi bir şekilde hizmet edebilmemiz için blog tarzı bir web sitesine taşıdık. Böylece makaleleri okurlarımıza daha hızlı ulaştırıp Türkiye’deki ve diğer ülkelerdeki Türkçe konuşan kiliselerin karşılaştığı sorunlara daha çevik karşılık verilmesine olanak sağlayacağına inanıyoruz.

e-manet’in yararlı olması için tepkilerinizi, isteklerinizi ve eleştirilerinizi bildirmeniz gerekecektir. Bunları irtibat@e-manetdergi.org adresine yazarak iletebilirsiniz.

English